Condo hotel Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to nie tylko nadmorska miejscowość, słynąca z malowniczych plaż i miejsca, najbardziej wysuniętego na północ Polski. Na uwagę zasługuje ponadto condohotel w Jastrzębiej Górze.

Od 2012 roku liczba skategoryzowanych hoteli oraz innych obiektów hotelowych w Polsce wzrosła o ponad 30 procent. To główny wniosek, płynący z raportu na temat branży hotelarskiej, przygotowanego przez firmę doradczą Walter Herz (publikacja: maj 2020). Na 2365 hoteli w kraju, niemal połowa to te posiadające trzy gwiazdki. Czterogwiazdkowych hoteli mamy w Polsce 418, natomiast hoteli w najwyższej kategorii, a więc z pięcioma gwiazdkami, jest 76. Te zaś z czterema gwiazdkami odnotowują największy wzrost. Tylko od wspomnianego 2012 roku ich liczba uległa podwojeniu, a na rozwój tej infrastruktury wpływa rosnąca siła nabywcza rodaków - wynika z tego samego opracowania. Do rozwoju branży przyczynia się także wzrost liczby condohoteli.

Condohotel - co to za budynek?

Na pierwszy rzut oka condohotel nie różni się wiele od wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Znajdują się w nim lokale dwóch typów. To tradycyjne mieszkania oraz część hotelowa, gwarantująca gościom wygodę i obsługę na poziomie cztero - lub pięciogwiazdkowego hotelu. Właściciel lokum w condo może w nim zamieszkać, ale równie dobrze może potraktować go jako inwestycję, wynajmując na krótki termin (przykładowo wczasowiczom) lub długoterminowo. W przypadku apartamentów na wynajem krótkoterminowy ta inwestycja może szybko zwrócić się właścicielowi, nawet jeżeli ten sfinansował ją w oparciu o kredyt. Jak wskazują eksperci Emmerson Evaluation, roczne stopy zwrotu z przeznaczonych na wynajem lokali w Condo Hotelach kształtują się na poziomie od 5 do 8 procent. 

Condo Jastrzębia Góra - dlaczego warto zainwestować w te mieszkania?

Lokalizacja condo to połowa sukcesu. Jastrzębia Góra nad samym Morzem Bałtyckim, licząca zaledwie 1100 mieszkańców, w sezonie letnim staje się miejscem docelowym odpoczynku dla prawie 30 tysięcy urlopowiczów z Polski i zagranicy. Nie wszystkie części tej miejscowości są oblegane przez turystów. W klimatycznej części Jastrzębiej Góry, prestiżowej części kurortu, powstanie najnowocześniejszy projekt mieszkalny z bazą hotelową. To właśnie condo Jastrzębia Góra. Oferta przeznaczona jest zarówno dla osób, poszukujących mieszkania dla siebie, jak i dla tych, które już planują przeznaczyć lokum na wynajem. Powstaną lokale, metrażem przypominające kawalerki, ale także apartamentowce większe niż niejeden dom. Doświadczony deweloper zadba o najwyższy poziom realizacji inwestycji. Budynek zostanie wykonany z materiałów najwyższej jakości, z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz dbałością o każdy szczegół architektoniczny. Condo Jastrzębia Góra to będą lokale oddawane do użytku w stanie deweloperskim. Dzięki temu nowi właściciele wykończą je zgodnie ze swoimi życzeniami oraz swoimi gustami.